ترجمه دقیق به زبان آلمانی ریز نمرات تحصیلی

خانه ترجمه

ترجمه دقیق ریز نمرات تحصیلی به علل های گوناگون اهمیت بسیاری دارد از جمله اینکه جوانان و نوجوانان بسیاری برای رسیدن به آرزو و هدف مهاجرت تحصیلی تلاش می کنند تا بتوانند به بالاترین سطوح علمی برسند.دانشگاه های خارجی در فرآیند ارائه پذیرش به دانشجویان علاوه بر مدارک دیگر، دریافت ترجمه رسمی مدارک دبیرستان و پیش دانشگاهی را در اولویت قرار داده اند.

ترجمه ریز نمرات تحصیلی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور و یا مهاجرت لازمه اصلی است.

ماژول تصویر

ریزنمرات

خانه ترجمه

ترجمه نمرات مربوط به دبستان، راهنمایی ، دبیرستان و پیش دانشگاهی توسط افراد ماهر انجام می گیرد و نکته ای که باید به آن توجه شود این است که افرادی که دوره دبیرستان را در نظام قدیم سپری نموده اند، برای ترجمه رسمی مدارک خود به کارنامه دوره چهار ساله دبیرستان و مدرک دیپلم نیاز دارند.
بنابراین افراد به مدارک دوره دبیرستان یا پیش دانشگاهی خود دسترسی ندارند و یا مفقود شده است که در این صورت می توانند با مراجعه به مدرسه و یا اداره آموزش و پرورش منطقه تحصیلی شان برای اخذ مدرک و ریز نمرات اقدام نمایند.

اگر شما قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان و یا کشوری آلمانی زبان و یا مهاجرت و اخذ اقامت از آن کشور را داشته باشید قطعاً نیاز به ارائه مدارک و اسنادی برای نشاندن وضعیت خود خواهید بود چنین اسناد و مدارکی می­بایست به­ صورت ترجمه شده و آن هم ترجمه رسمی ارائه شوند. بسته به مقصود و هدف از ارتباط برقرار شده با کشور خارجی انواع مختلفی از مدارک ممکن است توسط آن کشور از متقاضی طلب شود.

 

برای تایید شدن نمرات قبل از ترجمه دقیق ریز نمرات توجه به چند نکته الزامی است:

برای ترجمه نمرات مربوط به دبستان، راهنمایی، دبیرستان و پیش دانشگاهی نمرات باید با تایید و امضای آموزش و پرورش باشند.

نمرات دانشجویان دانشگاه های دولتی ، علمی و کاربردی و پیام نور با تایید وزرات علم ترجمه می شوند.

تایید نمرات دانشجویان دانشگاه آزاد توسط سازمان مرکزی دانشگاه آزاد انجام می گیرد و بدون این تاییدیه ریز نمرات ترجمه نمی شوند.

ریز نمرات و دانشنامه دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی، مامائی، پرستاری، دندانپزشکی و تمام زیر شاخه های رشته های پزشکی تنها با تایید وزارت بهداشت درمان و آموزش کشورقابل تایید و ترجمه است.

بدون این مهر ها ریزنمرات در صور داشتن حداقل مهر دانشگاه ترجمه رسمی تنها با مهر مترجم رسمی خواهد شد. در صورت نیاز به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه ترجمه ریزنمرات دانشگاه آزاد در صورتی که هم چنان در حال تحصیل هستید و فارغ التحصیل نشده اید می بایست با مراجعه به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد واقع در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در پونک نسبت به اخذ تاییدیه اقدام نمایید. لازم به ذکر است در صورت مراجعه برای تایید ریزنمرات به دانشگاه آزاد اسلامی حتما اصل دانشنامه، اصل ریزنمرات و مدارک هویتی لازم را برای صرفه جویی در وقت همراه داشته باشید.

برای اینکه بتوانید ریزنمرات خود را به صورت رسمی ترجمه کنید ؛باید به این نکته توجه شود که این ریزنمرات از کدام دانشگاه صادر شده است بنابراین اگر از سوی دانشگاه آزاد صادر شده باید اصل ریز نمرات به همراه اصل ریز نمرات و دانشنامه ممهور به مهر واحد مرکزی دانشگاه آزاد شود و این قانون برای همه ریزنمرات دانشگاه آزاد لازم التباع است بنابراین از هر واحدی در هر جای ایران که صادر شده باشد باید در تهران از سوی واحد مرکزی دانشگاه آزاد در تهران تایید شود .

و اگر ریز نمرات شما از دانشگاه دولتی ؛ پیام نور و یا غیر انتفاعی صادر شده باشد باید به تایید وزارت علوم برسد و کد تایید آن را از سامانه سجاد در سایت وزارت علوم دریافت کنید ؛ لازم به ذکر است که فرایند تایید مدارک به صورت کاملاً الکترونیکی انجام می شود و مراجعه حضوری ؛ هیچ تاثیری در سرعت بخشیدن به فرایند تایید مدارک نخواهد داشت ؛ البته اگر ظرف یک هفته از تاریخ اقدام مدرک شما تایید نشد باید به صورت حضوری به وزارت علوم مراجعه نمایید و دلیل تاخیر در تایید مدارک را جویا شوید .

بعد از دریافت پیامک تایید مدارک پرینت تاییدیه را گرفته و به دارالترجمه ارائه نمایید تا فرایند ترجمه ریز نمرات شما شروع شود و سپس ترجمه به تایید دادگستری و وزارت امورخارجه برسد .

با توجه به اینکه معادل های درس های گذارنده شده در زبان مقصد تخصصی است می توانید از دارالترجمه درخواست نمایید زمانی که ترجمه کامل شد قبل از ارسال برای اخذ تاییدات دادگستری و وزارت امورخارجه فایل WORD ترجمه بدون هیچ مهر و سربرگی در اختیار شما قرار داده شود تا با چک کردن نمرات و واحدها هر گونه اشتباه و خطای بوجود آمده در فرایند ترجمه را به دارالترجمه یادآور شوید و کار ترجمه شما بدون خطا و در کمترین زمان ممکن انجام شود .

خانه ترجمه اماده دریافت سفارش ریزنمرات شما برای ترجمه آلمانی است.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]