معرفی چند دیکشنری آلمانی

در این مقاله قصد داریم به شما چند دیکشنری آلمانی معرفی کنیم. زبان آلمانی یکی از زبان های محبوب در بین ایرانی هاست ازاین رو زبان آموزان بسیاری در این تلاش اند که زبان آلمانی را یادبگیرند و یا بتوانند مقالات و کتب آلمانی را بخوانند.

زبان آلمانی به دلیل تقاضای مهاجرت به آلمان و یا کشورهای آلمانی زبان و یا حتی سفر به این کشور دربین جوانان ایرانی بسیار طرفدار دارد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترده شدن فناوری موبایل اپلیکیشن های دیکشنری آلمانی به فارسی هم به صورت انلاین و هم به صورت افلاین نیز متقاضیان بسیاری دارند. در این مقاله به معرفی چند تا از بهترین ها در این حوزه می پردازیم.

ترجمه آلمانی به فارسی

درخواست ترجمه آلمانی به فارسی بعد از ترجمه انگلیسی بیشترین درخواست را دربین ایرانیان دارد .همانطور که گفته شد آلمان در زمینه علمی بسیار غنی هستند ازاین رو ترجمه آلمانی به فارسی در بین دانشگاهیان و مشتاقان ان بسیار محبوب است. ترجمه کتاب های علمی و تخصصی بسیار حساس  و مهم است زیرا متون ترجمه شده به عنوان رفرنس دانشگاهی استفاده می شود. با توجه به اینکه کشور آلمان به توسعه برنامه های علمی و آموزشی بسیار به می دهد ویکی از قطب ها در این زمینه است  سالانه بسیاری از دانشجویان ایرانی کشور آلمان را برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انتخاب می‌کنند.

امروزه با پیشرفت سریع تکنولوژی و محبوبیت ان در بین افراد ترجمه نیز به صورت آنلاین انجام می شود. یکی از خدمات مهم خانه ترجمه ترجمه آلمانی به فارسی آنلاین است که توسط به روز ترین متد ها به شما ارائه می شود.یکی از مهم ترین رغیب ها در این زمینه ترجمه گوگل است که بسیار در بین افراد شناخته شده است اما گوگل ترجمه خطا های بسیاری در امر ترجمه دارد و ترجمه صحیح و معتبر که هدف خانه ترجمعه در ارائه خدمات است زا به متقاضی نمی دهد و هدف او را محقق نمی کند.یکی دیگر از موارد در ترجمه آلمانی آنلاین بابیلون است که خوشبختانه از زبان فارسی نیز پیروی می کند.

ترجمه فارسی به آلمانی

برای مهاجرت و یا حتی سفر به کشور های آلمانی زبان قدم اول ترجمه مدارک  از جمله مدارک هویتی، تحصیلی، شغلی و ملکی به آلمانی است. ترجمه فوری اسناد، ترجمه متون ادبی، ترجمه  کتاب ها و مقاله های علمی و تخصصی ازجمله ترجمه های مورد نیاز است. فردی که متقاضی  ویزای کاری آلمان است  نیازمند  ترجمه بیمه و رزومه کاری خود به زبان آلمانی می باشد که باید به پیوست ترجمه اسناد هویتی فرد به زبان آلمانی باشد .

در دنیای پهناور امروز ارتباط کاری بین ملت ها از جمله مسائل بروز شرکت ها و سازمان ها است که اولین مشکل و دغدغه آن ترجمه است همان طور که می دانید آلمان یکی از کشورهای مهم اقتصادی در اروپا است ازاین رو ارتباط با شرکت های آلمانی می تواند به یاد گیری به روز ترین روش ها و وسایل بیانجامد. در بسیاری از کنفرانس ها از مترجمان آلمانی برای ترجمه همزمان آلمانی استفاده می شود تا خللی در ارتباط به وجود نیاید.

یکی دیگر از دلایل تقاضای ترجمه فارسی به آلمانی ، پیچیدگی و سختی زبان آلمانی است که خود مسبب بروز خطا می شود و وجود خطا و اشتباه در هر ترجمه از جمله ترجمه رزومه به آلمانی و هرکدام از مدارک خسارات جبران ناپذیری از جمله معتبر نبودن مدرک ترجمه شما می شود.در پروسه انجام ترجمه آلمانی بایست ابتدا اسناد و مدارک مربوطه بسته به نوع تقاضا و مراودتی که فرد میخواهد با آلمان داشته باشد ، تهیه و جمع آوری شود . بعد از آن کار مترجم آلمانی شروع میگردد .

دیکشنری آلمانی

 دیکشنری ققنوس

یک دیکشنری سه زبانه برای آلمانی، فارسی و انگلیسی می باشد که خیلی معروف نیست ولی واژگان موجود در آن در حد قابل قبولی است و برای این سه زبان چیزی بیش از ۳۰۰ هزار واژه دارد. دیکشنری ققنوس برای ترجمه لغات آلمانی موردنظر شما بسیار خوب و کاربردی است این اپلیکیشن امکان تلفظ لغات را به صورت آفلاین در اختیار شما قرار می دهد قابلیت ترجمه همزمان به سه زبان مختلف را دارد دامنه لغات گسترده ای دارد و همچنین امکان جست و جوی لغات به صورت صوتی را نیز در اختیار شما قرار می دهد که این روش باعث تقویت و بالا بردن توانایی تلفظ کلمات می شود. متاسفانه این دیکشنری نسخه آیفون ندارد.

مترجم بابیلون

یکی از کارشده ترین دیکشنری ها در زمینه ترجمه آلمانی به فارسی و برعکس می باشد که نسخه pro یا حرفه ای آن خیلی سریع، کلمات و جملات آلمانی را به فارسی تبدیل می کند. پنجره شناور این برنامه همانند یک دستیار همیشه با شما خواهد بود همانطور که با یک کلیک روی کلمه مورد نظر آشکار می شود با حرکت دادن ماوس و بدون هیچ کلیکی (این ویژگی باید توسط کاربر تنظیم شود) نیز خود به خود ناپدید می شود.این مترجم قابلیت ترجمه متون المانی را نیز دارد و دارای ۲۵ فرهنگ لغت عمومی در ۵۰ زبان مختلف از جمله فارسی (برای فعال شدن تمامی زبان ها باید Glossary های مربوط به هر زبان را جداگانه دانلود کنید)، فرهنگ لغت های شخصی شامل ۱۶۰۰ موضوع مرتبط با تجارت، زیست شناسی، کامپیوتر، شیمی و … در بیش از ۷۰ زبان،و امکان مبدل واحد ها به یکدیگر از جمله وی ژگی های این مترجم است.

دیکشنری Bayadic

دیکشنری Bayadic یکی از جدیدترین دیکشنری های آلمانی برای سیستم های اندرویدی  است. که امکان ترجمه آلمانی به فارسی و ترجمه فارسی به آلمانی را دارد قابلیت ترجمه صوتی هم دارد و دایره کلمات این اپلیکیشن به بیشتر از 24 هزار می رسد و می توان نقش پررنگی در یادگیری زبان آلمانی داشته باشد.

خانه ترجمه با همکاری گروهی از مترجمین متخصص در زمینه های تجاری فرهنگی علمی مانند ترجمه متون پزشکی ترجمه متون ادبی و … به شما عزیزان خدمت رسانی می کند.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]